Реополиглюкин – описание препарата, инструкция по применению, отзывы — Все про давление и болезни сосудов

No Comments

Описание фармакологического действия
Способствует перемещению жидкости из тканей в кровеносное русло, повышает суспензионные свойства крови, снижает ее вязкость, способствует восстановлению кровотока в мелких капиллярах, предупреждает и уменьшает агрегацию форменных элементов.

Увеличение объема плазмы наиболее выражено в первые 90 мин после введения Реополиглюкина. Каждый грамм декстрана способствует переходу 20–25 мл жидкости из ткани в кровеносное русло.

Показания к применению
Нарушение капиллярного кровотока, профилактика и лечение шока (травматического, операционного, ожогового); профилактика и лечение тромбозов, тромбофлебитов, эндартериита; операции на сердце, проводимые с использованием аппарата искусственного кровообращения (для добавления к перфузионной жидкости); улучшение местной циркуляции в сосудистой и пластической хирургии; дезинтоксикация (при ожогах, перитоните, панкреатите и т.д.); заболевания сетчатки и зрительного нерва, воспалительные процессы роговицы и сосудистой оболочки.

Форма выпуска
розчин для інфузій 10%; пляшка (пляшка) для крові та кровозамінників 100 мл;
розчин для інфузій 10%; пляшка (бутель) для крові та кровозамінників 400 мл;
розчин для інфузій 10%; пляшка (бутель) 200 мл, пачка картонна 1;
розчин для інфузій 100 мг / мл; пляшка (бутель) для крові та кровозамінників 400 мл, пачка картонна 1;
розчин для інфузій 10%; пляшка (бутель) 400 мл, пачка картонна 1;
розчин для інфузій 100 мг / мл; пляшка (бутель) для крові та кровозамінників 400 мл, ящик 24;

Фармакокинетика
Виводиться нирками (в першу добу до 70%), Т 1/2 — 6 год.

Использование во время беременности
Дані про ефективність і безпеку застосування препарату при вагітності та в період лактації не надані.

Противопоказания к применению

Тромбоцитопенія, захворювання нирок (з анурією), серцева недостатність, випадки, коли не слід вводити велику кількість рідини, алергія на декстран в анамнезі.

Побочные действия
Алергічні реакції: почервоніння шкірних покривів, висипання на шкірі, нудота, лихоманка, анафілактичний шок.

Способ применения и дозы
В / в, крапельно.

Доза встановлюється індивідуально і залежить від клінічної ситуації та стану хворого.

З метою попередження та лікування порушень капілярного кровотоку, пов’язаних з травматичним, операційним і опіковим шоком, застосовують в / в крапельно 400-1000 мл / добу (протягом не менше 30-60 хв) зазвичай 1 (рідше 2) рази на добу.

При оперативних втручаннях на серці та судинах вводять до операції в / в крапельно по 10 мл / кг, під час операції — 400-500 мл і протягом 5-6 днів після операції — по 10 мл / кг на введення.

Дітям загальна доза не повинна перевищувати 15 мл / кг / добу.

При серцево-судинних операціях дітям віком до 2-3 років вводять по 10 мл / кг 1 раз на добу (протягом 60 хв), до 8 років — 7-10 мл / кг (1-2 рази на добу), до 13 років — по 5-7 мл / кг (1-2 рази на добу), старше 14 років — дозу для дорослих. Для дезінтоксикації вводять 5-10 мл / кг протягом 60-90 хв.

При операціях із штучним кровообігом Реополіглюкін додають у кров із розрахунку 10-20 мл / кг маси тіла для заповнення насоса оксигенатора. Концентрація Реополіглюкіну в перфузійному розчині не повинна перевищувати 3%. У післяопераційному періоді препарат використовують в тих же дозах, що і при лікуванні шокових станів.

З метою дезінтоксикації вводять в / в крапельно в разовій дозі від 500 до 1200 мл (у дітей 5-10 мл / кг) протягом 60-90 хв. При необхідності можна в першу добу перелити ще 500 мл препарату (у дітей введення препарату в першу добу може бути повторено в тих же дозах). У наступні дні препарат вводять крапельно, дорослим — у добовій дозі 500 мл, дітям — з розрахунку 5-10 мл / кг. Доцільно спільно вводити кристалоїдні розчини (Рінгера, Рінгера-ацетату та ін.) В такій кількості, щоб нормалізувати водно-електролітний баланс (особливо важливо при лікуванні зневоднених хворих і після хірургічних операцій). Препарат, як правило, викликає збільшення діурезу (зменшення діурезу вказує на зневоднення організму хворого).

В офтальмологічній практиці застосовується шляхом електрофорезу. Процедуру проводять 1 раз на день. Застосовують по 10 мл (з позитивного і негативного полюса; щільність струму до 1,5 мА / см2).

Передозировка
Не описане.

Взаимодействия с другими препаратами
Необхідно попередньо перевірити на сумісність декстрану з ЛЗ, які заплановані для введення в інфузійний розчин.

Особые указания при приеме
При перепаді температур під час транспортування препарату можлива поява білих плівок, що представляють собою частки декстрану. У цьому випадку необхідно розчинити плівки нагріванням пляшки з препаратом на киплячій водяній бані протягом 1 год з періодичним струшуванням або автоклавуванням при температурі 120 ° C протягом 20 хв, охолодити препарат до температури тіла і використовувати за призначенням.

Условия хранения
Список Б .: У сухому місці, при температурі 10-25 ° C. Допускається заморожування.

Срок годности
48 мес.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *