Флексен – описание препарата, инструкция по применению, отзывы — Все про давление и болезни сосудов

No Comments

Описание фармакологического действия
НПВС, производное пропионовой кислоты. Оказывает анальгезирующее, противовоспалительное и жаропонижающее действие. Механизм действия связан с угнетением активности ЦОГ — основного фермента метаболизма арахидоновой кислоты, являющейся предшественником простагландинов, которые играют главную роль в патогенезе воспаления, боли и лихорадки.
Выраженное анальгезирующее действие кетопрофена обусловлено двумя механизмами: периферическим (опосредованно, через подавление синтеза простагландинов) и центральным (обусловленным ингибированием синтеза простагландинов в центральной и периферической нервной системе, а также действием на биологическую активность других нейротропных субстанций, играющих ключевую роль в высвобождении медиаторов боли в спинном мозге). Кроме того, кетопрофен обладает антибрадикининовой активностью, стабилизирует лизосомальные мембраны, вызывает значительное торможение активности нейтрофилов у больных с ревматоидным артритом. Подавляет агрегацию тромбоцитов.

Показания к применению

Воспалительные заболевания костно-мышечной системы: остеоартроз, анкилозирующий спондилит, подагра, ревматоидный артрит, бурсит, тендосиновит, ишиас, миалгия, радикулит, ушибы и растяжения мышц, сухожилий и связок, отеки (симптоматическая терапия); болевой синдром (послеоперационные, посттравматические боли, боль при метастазах в кости), почечная колика, альгодисменорея.

Раствор для инъекций — острый болевой синдром.

Форма выпуска
ліофілізат для приготування розчину для внутрішньом’язового введення 100 мг; ампула темного скла з розчинником в ампулах, піддон пластиковий 6, пачка картонна 1;

ліофілізат для приготування розчину для внутрішньом’язового введення 100 мг; ампула з розчинником в ампулах, пачка картонна 6;

Склад
1 м’яка желатинова капсула містить кетопрофену 50 мг; в блістері 10 шт., в картонній пачці 3 блістери.

1 супозиторій ректальний — 100 мг; у стрипі 6 шт., в картонній пачці 2 стрипа.

100 г гелю — 2,5 г; в тубах по 30 або 50 г, в картонній пачці 1 туба.

1 ампула з ліофілізованим порошком для приготування розчину для ін’єкцій — 100 мг, у комплекті з розчинником в ампулах; в картонній пачці 6 комплектів.

Фармакодинамика
НПЗЗ, похідне пропіонової кислоти. Виявляє аналгетичну, протизапальну та жарознижувальну дію.

Механізм дії пов’язаний з пригніченням активності ЦОГ — основного ферменту метаболізму арахідонової кислоти, що є попередником простагландинів, які відіграють головну роль у патогенезі запалення, болю і пропасниці.

Виражену аналгезуючу дію кетопрофену зумовлено двома механізмами: периферичним (опосередковано, через пригнічення синтезу простагландинів) і центральним (обумовленим інгібуванням синтезу простагландинів у центральній та периферичній нервовій системі, а також дією на біологічну активність інших нейротропних субстанцій, що грають ключову роль у вивільненні медіаторів болю в спинного мозку). Крім того, кетопрофен володіє антибрадикініновою активністю, стабілізує лізосомальною мембраною, викликає значне гальмування активності нейтрофілів у хворих з ревматоїдним артритом. Пригнічує агрегацію тромбоцитів.

Фармакокинетика
Дані по фармакокінетиці препарату Флексен не надані.

Использование во время беременности

Протипоказано. На час лікування слід припинити грудне вигодовування.

Противопоказания к применению

Гіперчутливість (у т.ч. до інших НПЗЗ), захворювання ШКТ у фазі загострення, виражені порушення функцій нирок і печінки, лейкопенія, тромбоцитопенія, порушення згортання крові, геморой і проктит (супозиторії), вагітність, годування груддю, дитячий вік до 15 років.

Побочные действия

З боку нервової системи та органів чуття: запаморочення, головний біль, астенія.

З боку органів ШКТ: гастралгія, нудота, блювання, пронос, метеоризм, шлунково-кишкові геморагії.

Інші: транзиторна дизурія, шкірні алергічні реакції (свербіж, кропив’янка), при застосуванні супозиторіїв — відчуття печіння, тенезми, рідкий стілець.

Способ применения и дозы
Капсули: всередину, після їжі, не розжовуючи і запиваючи достатньою кількістю води, по 50-100 мг 2-3 рази на добу.

Супозиторії: ректально, по 1 суп. (100 мг) 1-2 рази на добу.

Гель: місцево, наносять невелику кількість гелю тонким шаром на шкіру над вогнищем запалення і злегка втирають 2-3 рази на добу. Тривалість лікування не повинна перевищувати 14 днів без консультації лікаря.

Ін’єкції: глибоко у м’язи по 100 мг 1-2 рази на добу протягом зазвичай декількох днів. Після зняття гострого больового синдрому переходять на застосування капсул або супозиторіїв.

Максимальна добова доза — 300 мг.

Меры предосторожности при приеме
З обережністю призначають хворим з порушеннями функції печінки та / або нирок, захворюваннями ШКТ в анамнезі, бронхіальною астмою, ринітом, кропив’янкою, поліпами слизової оболонки носа, серцевою недостатністю і людям похилого віку.

Слід уникати потрапляння гелю на ушкоджену поверхню шкіри, відкриті рани, в очі і на інші слизові оболонки.

Условия хранения

Список Б.: При температурі не вище 25 ° C.

Срок годности
36 мес.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *