Детромб – описание препарата, инструкция по применению, отзывы — Все про давление и болезни сосудов

No Comments

Описание фармакологического действия
Антиагрегант. Клопидогрел избирательно уменьшает связывание аденозиндифосфата (АДФ) с рецепторами на тромбоцитах и активацию рецепторов гликопротеина IIb/IIIa под действием АДФ, ослабляя таким образом агрегацию тромбоцитов.

Уменьшает агрегацию тромбоцитов, вызванную другими агонистами, предотвращая их активацию освобожденным АДФ. Необратимо связывается с АДФ-рецепторами тромбоцитов, которые остаются невосприимчивыми к стимуляции АДФ на протяжении жизненного цикла (около 7 дней).

С первого дня применения препарата отмечается значительное торможение агрегации тромбоцитов. Ингибирующий эффект агрегации тромбоцитов усиливается, и стабильное состояние достигается через 3-7 дней. При этом, в среднем, уровень подавления агрегации под действием приема препарата в суточной дозе 75 мг был от 40 до 60%. Агрегация тромбоцитов и время кровотечения возвращаются к исходному уровню в среднем через 5 дней после прекращения лечения.

Показания к применению
Профилактика атеротромботических осложнений у пациентов, перенесших инфаркт миокарда, ишемический инсульт или с диагностированной окклюзионной болезнью периферических артерий.

Предотвращение атеротромботических событий (в комбинации с ацетилсалициловой кислотой) у пациентов с острым коронарным синдромом:

— без подъема сегмента ST (нестабильная стенокардия или инфаркт миокарда без зубца Q), включая пациентов, которым было проведено стентирование при чрескожном коронарном вмешательстве;

— c подъемом сегмента ST (острый инфаркт миокарда) при медикаментозном лечении и возможности проведения тромболизиса.

Форма выпуска
таблетки, вкриті плівковою оболонкою 75 мг; упаковка контурна чарункова 7, пачка картонна 2;
таблетки, вкриті плівковою оболонкою 75 мг; упаковка контурна чарункова 10, пачка картонна 3;
склад
Таблетки, вкриті плівковою оболонкою 1 табл.
клопідогрелу гидросульфат 97,875 мг(еквівалентно 75 мг клопідогрелу)
допоміжні речовини: карбоксиметилкрохмаль натрію, кремнію діоксид колоїдний, кроскармелоза натрію, магнію стеарат, макрогол-6000, манітол, МКЦ
оболонка плівкова: вода (віддаляється в процесі виробництва), гіпромелоза, барвник заліза оксид червоний (Е172), тальк, титану діоксид (Е171) в упаковках контурних чарункових 7 або 10 шт .; в пачці картонній 2 (по 7 шт.) або 3 (по 10 шт.) упаковки.

Фармакодинамика

Клопідогрел вибірково зменшує зв’язування аденозиндифосфату (АДФ) з рецепторами на тромбоцитах і активацію рецепторів глікопротеїну IIb / IIIa під дією АДФ, послаблюючи таким чином агрегацію тромбоцитів.

Зменшує агрегацію тромбоцитів, спричинену іншими агоністами, запобігаючи їх активацію звільненим АДФ. Необоротно зв’язується з АДФ-рецепторами тромбоцитів, які залишаються несприйнятливими до стимуляції АДФ впродовж життєвого циклу (близько 7 днів).

З першого дня застосування препарату відзначається значне гальмування агрегації тромбоцитів. Інгібуючий ефект на агрегацію тромбоцитів посилюється, і стабільний стан досягається через 3-7 днів. При цьому рівень придушення агрегації під дією добової дози в 75 мг в середньому, склав 40-60%.

Агрегація тромбоцитів і час кровотечі повертаються до початкового рівня в середньому через 5 днів після припинення лікування.

Фармакокинетика
Абсорбція висока, біодоступність висока, концентрація в плазмі низька і через 2 години після прийому не досягає межі вимірювання (0,025 мкг / л). Клопідогрел та основний циркулюючий метаболіт зворотно зв’язуються з білками плазми крові (98 і 94% відповідно).

Метаболізується в печінці. Основний метаболіт — неактивне похідне карбоксилової кислоти, Cmax його після прийому повторних пероральних доз 75 мг препарату становить близько 3 мг / л і досягається через 1 ч.

Клопідогрель є попередником діючої речовини. Його активний метаболіт, тіольне похідне, утворюється шляхом окислення клопідогрелю в 2-оксо-клопідогрель і подальшого гідролізу. Окислювальний процес регулюється в першу чергу ізоферментами цитохрому P4503A4 і 2B6, і меншою мірою — 1А1, 1А2 і 2С19. Активний метаболіт в плазмі не виявляється.

Виведення: нирками — 50%; кишечником — 46% (протягом 120 годин після введення). T1 / 2 основного метаболіту після разового та повторного прийому — 8 ч.

Концентрація основного метаболіту в плазмі після прийому 75 мг / сут нижче у пацієнтів з тяжкими захворюваннями нирок (Cl креатиніну 5-15 мл / хв) порівняно з хворими із захворюваннями нирок середньої тяжкості (Cl креатиніну від 30 до 60 мл / хв) і здоровими особами.
У больных циррозом печени прием в суточной дозе 75 мг в течение 10 дней был безопасен и хорошо переносился.

Cmax клопідогрелю як після прийому одноразової дози, так і в рівноважному стані була значно вищою у хворих на цироз, ніж у здорових осіб. Проте рівень основного метаболіту в плазмі, а також інгібуючий ефект на агрегацію тромбоцитів були порівнянні в обох групах.

Использование во время беременности

Препарат протипоказаний до застосування при вагітності та в період лактації.

Использование при нарушением функции почек
З обережністю слід призначати препарат при помірній нирковій недостатності.

Другие особые случаи при приеме
З обережністю слід призначати препарат при помірній печінковій недостатності.

Препат протипоказаний при тяжкій печінковій недостатності.

Противопоказания к применению

— гіперчутливість;

— тяжка печінкова недостатність;

— гострі кровотечі (такі як: пептична виразка або внутрішньочерепний крововилив);

— вагітність;

— період лактації;

— дитячий вік до 18 років.

З обережністю: помірна печінкова і / або ниркова недостатність, травми, передопераційний стан.

Побочные действия
З боку системи кровотворення: іноді — лейкопенія, зниження числа нейтрофілів та еозинофілія, зниження числа тромбоцитів; дуже рідко — тромботична тромбоцитопенічна пурпура (1 на 200 000 хворих), тяжка тромбоцитопенія (число тромбоцитів ?30000 / мкл), гранулоцитопенія, агранулоцитоз, анемія та апластична анемія, панцитопенія.

З боку ЦНС і периферичної нервової системи: іноді — головний біль, запаморочення, парестезії; рідко — вертиго; дуже рідко — сплутаність свідомості, галюцинації.

З боку травневої системи: часто — диспепсія, діарея, абдомінальні болі; іноді — нудота, гастрит, метеоризм, запор, блювання, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки; дуже рідко — коліт (в т.ч. виразковий або лімфоцитарний коліт), панкреатит, зміна смакових відчуттів, стоматит; гепатит, гостра печінкова недостатність, підвищення активності печінкових ферментів.

З боку системи згортання крові: найбільш часто — кровотечі (у більшості випадків — протягом першого місяця лікування). Відомо кілька випадків з летальним результатом (внутрішньочерепні, шлунково-кишкові та ретроперитонеальні кровотечі); є повідомлення про важкі випадки шкірних крововиливів (пурпура), скелетно-м’язових кровотеч (гемартроз, гематома), очні крововиливи (кон’юнктивальні, окулярні, ретінальні), носові кровотечі, кровохарканні, легеневі кровотечі, гематурії і кровотечі з операційної рани; у хворих, що приймали клопідогрель одночасно з ацетилсаліциловою кислотою або з ацетилсаліциловою кислотою та гепарином, також відзначалися випадки тяжких кровотеч.

Дерматологічні реакції: часто — утворення синців; іноді — висип і свербіж; дуже рідко — бульозний висип (багатоформна еритема, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз), еритематозний висип, екзема, плоский лишай.

З боку серцево-судинної системи: дуже рідко — васкуліт, артеріальна гіпотензія.

З боку дихальної системи: дуже рідко — бронхоспазм, інтерстиціальний пневмоніт.

З боку кістково-м’язової системи: дуже рідко — артралгія, артрит, міалгія.

З боку сечовивідної системи: дуже рідко — гломерулонефрит, збільшення креатиніну крові.

Алергічні реакції: дуже рідко — ангіоневротичний набряк, кропив’янка, анафілактоїдні реакції, сироваткова хвороба.

Інші: дуже рідко — підвищення температури.

Способ применения и дозы
Всередину, дорослим по 75 мг 1 раз на добу, незалежно від прийому їжі. Лікування варто починати в терміни від кількох днів до 35 днів — у хворих після інфаркту міокарда і від 7 днів до 6 міс — у хворих після ішемічного інсульту.

При гострому коронарному синдромі без підйому сегмента ST (нестабільна стенокардія, інфаркт міокарда без зубця Q) лікування повинно бути розпочато з одноразового прийому навантажувальної дози 300 мг, а потім продовжено прийомом дози 75 мг 1 раз на добу (у поєднанні з ацетилсаліциловою кислотою в дозах 75-325 мг / добу). Оскільки застосування більш високих доз ацетилсаліцилової кислоти пов’язано з великим ризиком кровотеч, рекомендована при цьому показанні доза ацетилсаліцилової кислоти не перевищує 100 мг.

Максимальний сприятливий ефект спостерігається до третього місяця лікування. Курс лікування — до 1 року.

При ГКС з підйомом сегмента ST (гострий інфаркт міокарда з підйомом сегмента ST) препарат призначається одноразово в дозі 75 мг 1 раз на день з початковим одноразовим прийомом навантажувальної дози у комбінації з ацетилсаліциловою кислотою і тромболітиками (або без них). Комбіновану терапію починають якомога раніше після появи симптомів і продовжують протягом, принаймні, 4 тижнів.

У пацієнтів старше 75 років лікування клопідогрелем повинно починатися без прийому його навантажувальної дози.

Передозировка
Симптоми: передозування клопідогрелю може вести до подовження часу кровотечі та подальшим ускладненням. При виявленні кровотечі повинна бути застосоване відповідне лікування.

Лікування: антидот клопідогрелу не виявлено. Якщо необхідна швидка корекція подовжуючого часу кровотечі, рекомендується переливання тромбоцитарної маси.

Взаимодействия с другими препаратами
Підсилює антиагрегантний ефект ацетилсаліцилової кислоти, гепарину, непрямих антикоагулянтів, нестероїдних протизапальних препаратів, підвищує ризик розвитку кровотеч із шлунково-кишкового тракту. Однак у хворих, страждаючих гострим коронарним синдромом без підйому сегмента ST, рекомендується тривале спільне застосування клопідогрелю і ацетилсаліцилової кислоти (до 1 року).

Призначення інгібіторів глікопротеїну IIb / IIIa спільно з клопідогрелем вимагає обережності у пацієнтів, що мають підвищений ризик розвитку кровотечі (при травмах і хірургічних втручаннях або інших патологічних станах).

Не було виявлено клінічно значущої фармакодинамічної взаємодії при застосуванні клопідогрелю одночасно з атенололом, ніфедипіном, фенобарбіталом, циметидином, естрогенами, дигоксином, теофіліном, фенітоїном, толбутамідом та антацидними засобами.

Особые указания при приеме

При лікуванні клопідогрелем, особливо протягом перших тижнів лікування та / або після інвазивних кардіологічних процедур / хірургічного втручання, необхідно вести ретельне спостереження за пацієнтами на предмет виключення ознак кровотечі, у тому числі прихованого. У зв’язку з ризиком розвитку кровотечі та гематологічних небажаних ефектів (див. «Побічні ефекти») у разі появи в ході лікування клінічних симптомів, підозрілих на виникнення кровотечі, слід терміново зробити клінічний аналіз крові, визначити активований частковий тромбопластиновий час, кількість тромбоцитів, показники функціональної активності тромбоцитів і провести інші необхідні дослідження.

При лікуванні клопідогрелем, особливо протягом перших тижнів лікування та / або після інвазивних кардіологічних процедур / хірургічного втручання, необхідно вести ретельне спостереження за пацієнтами на предмет виключення ознак кровотечі, у тому числі прихованого. У зв’язку з ризиком розвитку кровотечі та гематологічних небажаних ефектів (див. «Побічні ефекти») у разі появи в ході лікування клінічних симптомів, підозрілих на виникнення кровотечі, слід терміново зробити клінічний аналіз крові, визначити активований частковий тромбопластиновий час, кількість тромбоцитів, показники функціональної активності тромбоцитів і провести інші необхідні дослідження.

Спільне застосування клопідогрелу з варфарином може посилити інтенсивність кровотеч (див. «Взаємодія»), тому, за винятком особливих рідкісних клінічних ситуацій (такі як наявність флотіруюючого тромбу в лівому шлуночку, стентування у пацієнтів з миготливою аритмією) спільне застосування клопідогрелю і варфарину не рекомендується.

Клопідогрел подовжує час кровотечі та повинен застосовуватися з обережністю у хворих із захворюваннями, що призводять до розвитку кровотеч (особливо шлунково-кишкових і внутрішньоочних).

Дуже рідко, після застосування клопідогрелю (іноді навіть нетривалого) відзначалися випадки розвитку тромботичної тромбоцитопенічної пурпури (ТТП), яка характеризується тромбоцитопенією та мікроангіопатичною гемолітичною анемією, що супроводжуються неврологічними розладами, порушенням функції нирок і лихоманкою. ТТП є потенційно загрозливим для життя станом, що вимагає негайного лікування, включаючи плазмаферез. У період лікування необхідно контролювати функціональну активність печінки. При важких ураженнях печінки слід пам’ятати про ризик розвитку геморагічного діатезу.

Прийом клопідогрелю не рекомендується при гострому інсульті з давністю менше 7 днів (тому що відсутні дані щодо його застосування при цьому стані).

Условия хранения

Список Б .: У сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25 ° C.

Срок годности
36 мес.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Adblock detector