Який нормальний тиск

No Comments

Содержание (кликабельно)

 • Нормальні межі вимірювань
 • Шкала тиску і пульсу для дітей
 • Підліткова шкала тиску
 • Шкала давльения пульсу для дорослих
 • Оптимальний показник у віці від 50 до 60
 • Оптимальні показники після 40 років
 • Особливості норм тиску у чоловіків і жінок
 • Залежність тиску від ваги
 • Правильне вимірювання АТ
 • Артеріальний тиск відноситься до найважливіших показників здоров’я. Існує медична норма оптимального показника ПЕКЛО, хоча з віком параметри змінюються. Розберемося, яке має бути нормальний тиск людини по роках, і на які відхилення при вимірах необхідно звертати увагу.

  Нормальні межі вимірювань

  Головним показником хорошого самопочуття є нормальний параметр артеріального тиску. За його вимірами можна судити про роботу серцевого м’яза і здоров’я судин, зробити висновки про загальне самопочуття.

  Параметри можуть підвищуватися, або знижуватися, на тлі різних патологій. Перепади при вимірах часто викликають розвиток серйозних захворювань.

  Показники АТ вимірюється в мм ртутного стовпа. Оптимальними є показники 120/80. Перше значення вказує верхню, систолическую кордон, і показує роботу серцевого м’яза при скороченні. Друга відмітка показує діастолічний, нижній параметр, коли м’яз знаходиться в розслабленому стані.

  Розбіжність між верхньою і нижньою межею — це пульсової параметр, в нормі становить 35 мм рт. ст.

  Нормальним пульсом служить параметр 60-90 скорочень за хвилину. Показники артеріального тиску і пульсу пов’язані. При наявності патологій пульс буває прискореним, а тиск низьким. Або підвищені обидва параметри вимірювання.

  Незважаючи на існуючу оптимальну межу, параметри розрізняються за віком. Не може бути однаковою позначки при вимірах у дитини, підлітка і літньої людини.

  Наприклад, у новонароджених низьке ПЕКЛО, а у літніх низькі параметри вимірювань є патологією.

  Розглянемо докладніше, які відмітки вимірювань повинні бути в залежності від віку, і що говорить про відхилення.

  Шкала тиску і пульсу для дітей

  Дитячим віком є інтервал з моменту народження до 9 років. ПЕКЛО в цьому інтервалі постійно змінюється. У тільки що народжених малюків показники набагато нижчі, ніж у дітей старшого віку.

  Таблиця норми оцінок тиску та пульсу по дитячим віком:

  Віковий період
  ПЕКЛО (мінімальний/максимальний)
  Норма пульсу (мінімум/ максимум)
  0 — 2 тижні 60/40; 96/50 100; 150
  2 — 3,5 тижня 80/40; 112/74 100; 150
  2 міс. — 1 рік 90/50; 112/74 90; 120
  1 — 3 100/60; 112/74 80; 120
  3 — 5 100/60; 116/76 70; 120
  6 — 9 100/60; 122/78 70; 120

  Дитина стає старше, і збільшуються показники АТ. Явище пояснюється тим, що змінюється структурність судин, і одночасно зростає судинний тонус.

  Незначне зниження показників може бути патологією, і говорить про уповільнення в розвитку серцево-судинної системи. Не треба панікувати. З віком, у здорової дитини показання приходять до оптимальної позначці. Але, профілактичне обстеження проводити потрібно, також як періодично контролювати параметри та показники пульсу.

  У дитинстві кров’яний тиск може підвищуватися внаслідок фізичних навантажень.

  Чим доросліша дитина, тим рідше стає серцебиття. Прискорений пульс у дитини говорить про таких патологіях:

  • порушення функцій щитовидної залози;
  • не вистачає магнію з кальцієм;
  • побічна дія деяких лікарських препаратів;
  • зміна емоційного тла.

  Рідкий пульс буває від надлишку магнію, при серцевих і судинних патологіях. Пульс повинен сповільнюватися при засипанні. Прискорений пульс ночами може бути симптомом захворювання, за наявності різних хвороб.

  Підліткова шкала тиску

  Таблиця даних артеріального тиску та пульсу по підліткового віку:

  Віковий період
  Мін / Макс АТ (мм рт. ст.)
  Пульс (хв/макс)
  11 — 12 110/70; 126/82 70; 130
  13 — 15 110/70; 136/86 60; 110
  15 — 17 110/70; 130/90 60; 110

  Зі вступом дитини у підлітковий вік, норми практично порівнюються з дорослими.

  Але, в підлітковому віці часто скаче тиск, тому що змінюється гормональний фон, йде перебудова всього організму. При постійних перепадів у бік збільшення або зниження, зазвичай призначають обстеження щитовидної залози і серцевого м’яза.

  Прискорене серцебиття не відносять до патології підліткового віку. Таким чином серцевий м’яз адаптується до прискореного зростання організму.

  Шкала давльения пульсу для дорослих

  З віком верхня межа тиску стає вище. Нижня, навпаки, підвищується протягом першої половини життя, і з віком знижується.

  Таблиця норм кров’яного тиску у дорослих людей, чоловіків і жінок, за віком:

  Віковий період
  У чоловіків
  У жінок
  20 — 29 126/79 120/75
  30 — 39 129/81 127/80
  40 — 49 135/83 137/84
  50 — 59 142/85 144/85
  60 — 69 142/82 159/85
  70 — 79 147/82 157/83
  80 і старші 145/78 150/79

  Судячи по нормі тиску у людини за віком у таблиці, чим старше стає людина, тим більше змінюються судинні стінки. Якщо показання тиску збільшуються або зменшуються не більше ніж на 10 мм рт. стовпа, це буде нормою, і немає причин турбуватися.

  Пульс дорослої людини повинен укладатися межі від 60 до 100 ударів серця в хвилину. Відхилення до більшого або меншого рівня свідчать про наявність проблем зі щитовидною залозою або серцевого м’яза. При вимірах можна звірятися з нормою тиску людини у дорослих з наведеної вище таблиці.

  Оптимальний показник у віці від 50 до 60

  Потрібно приділяти увагу відхилень від норми за показниками тиску і пульсу, коли людина за віком досяг 50 років. У період з 50 до 60, у людей часто розвиваються патологічні процеси нирок, цукровий діабет, атеросклероз. Основним показником хорошого самопочуття є параметри вимірюваного тиску.

  Відповідно до наведеної вище таблиці за нормами показників артеріального тиску у дорослих, можна говорити про розвиток гіпертонії при параметрах, що перевищують допустиме значення 140 на 90.

  Для нормалізації параметрів необхідно з’ясувати причину високих показників, і призначити правильне лікування. Після встановлення діагнозу та лікувальних призначень, пацієнту рекомендується дотримуватися певних щоденних правил. Необхідно скорегувати харчування, більше рухатися, і постійно контролювати параметри тиску, і володіти інформацією про те, який тиск має бути за віком.

  У віці після п’ятдесяти років у жінок, перепади пояснюються переходом в клімактеричний період, частими стресами, ризиком завагітніти. Можуть турбувати гіпертонічні ознаки, тахікардія. Норми кров’яного тиску у жінок, за віком, значно відрізняються від чоловічих. Дами частіше страждають від перепадів, і ризик розвитку гіпертонії у них вище.

  Ближче до 60 років допустиме значення АТ 140 на 90, у чоловіків і жінок, не є патологією. У жінок норматив може бути навіть вище.

  Оптимальні показники після 40 років

  Нормальні показники тиску у людини, яка досягла за віком 40, також заслуговують окремої уваги. Саме з цього вікового періоду показники починають підвищуватися, і це буде допустиме значення.

  У чоловіків до 40 років параметри АТ було вище, в порівнянні з жінками. Після 40 років, навпаки, жінки починають випереджати чоловіків, тому що відчувають гормональні перебудови всього організму, і їх відмітка вимірювання зросте.

  Особливості норм тиску у чоловіків і жінок

  За фізіологічних особливостей у дорослих чоловіків і жінок і дівчат, норма артеріального тиску у них буде відрізнятися. Це видно з наведеної вище таблиці для дорослої людини.

  У людей протилежної статі, кров з різною силою проходить по артеріях. Тому й показники АТ відрізняються.

  Жінки частіше потребують коригування тиску. Жіночий організм практично постійно знаходиться в процесі гормональних перебудов. У результаті з-за перепадів артеріального тиску, жінці складно сконцентрувати увагу на певному завданні, знижується працездатність, іноді здається, що кров б’є в голову.

  Перераховані особливості враховуються при складанні таблиці норми артеріального тиску у людини по віковій категорії.

  Залежність тиску від ваги

  На показники тиску впливають наступні фактори:

  • вік;
  • підлога;
  • наявність протікають або хронічних патологій, загальний стан;
  • маса тіла;
  • зростання.

  Основною причиною підвищення артеріального тиску є неправильне харчування і ожиріння. При комплексному лікуванні патології, пов’язаної з перепадами тиску, перші лікарські рекомендації стосуються коригування ваги. Як тільки людина починає худнути, вдається знизити параметри, і стабілізувати серцебиття.

  Для кожної вікової категорії існують свої норми ваги. Можна розрахувати, якою має бути нормальний АТ в певному віці, враховуючи вагу людини. Для цієї мети застосовується спеціальна формула Волинським. Формулу можна застосовувати для віку в інтервалі від 17 до 79 років.

  Для розрахунку оптимального значення, окремо розраховуються показники верхній, систолічної і нижній, діастолічної кордону.

  Формула для розрахунку показників артеріального тиску, в залежності від ваги, виглядає наступним чином:

  • систолічна межа = 109 + (0,5 × кількість років) + (),1 × маса в кг);
  • діастолічна межа = 63 + (0,1 × роки життя) + (0,15 × маса в кг).

  З віком у людини міняються багато показників. Змінюється і вага, а значить і параметри при вимірюванні тиску.

  Правильне вимірювання АТ

  Кожен чоловік повинен вміти вимірювати тиск. З допомогою самостійного контролю, можна запобігти розвитку інсульту, інфаркту, ниркові патології.

  Для домашнього вимірювання краще придбати автоматичний тонометр. Для звірки цифр можна використовувати таблицю артеріального тиску норм за віком. Вимірювання ручним приладом вимагає певних навичок, і при самостійному вимірюванні можна помилитися.

  Для отримання достовірних результатів вимірювання, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 • потрібно сісти або прилягти в зручне положення, і повністю заспокоїтися;
 • необхідно дочекатися, коли дихання стане рівним, спокійним;
 • бажано, щоб була опора для спини;
 • рука, на якій виконується вимірювання, повинна лежати на рівній поверхні, і не рухатися;
 • з моменту останнього прийому їжі повинно пройти не менше години;
 • під час роботи тонометра не можна розмовляти і рухатися;
 • параметри вимірювання повинні зніматися з обох рук. Інтервал між вимірами становить не менше 10 хвилин.
 • Якщо прилад показав значні відхилення за віковим критерієм, необхідно звернутися за лікарською допомогою.

  Відхилення від нормального тиску у людини за віком, можуть говорити про наступне:

  • підвищений тиск. Показники, що перевищують норму бувають при судинних спазмах, неврозах, патологічних процесах серцевого м’яза, при порушеннях мозкового кровотоку;
  • низький тиск також є патологічним відхиленням, і може бути викликано зміною структури крові, порушенням функцій щитовидки. Низький показник буває при гепатиті на різних стадіях розвитку, аритмії, туберкульозі, остеохондрозі шийного відділу хребта, патологіях печінки різного характеру, при проблемах з роботою шлунка.

  Коли параметри вимірювання відхиляються поодинокими випадками, і відсутні супутні симптоми, приводів хвилюватися немає. Коли параметри відхиляються від норми постійно, в більшу чи меншу сторону, затягувати з походом до лікаря не можна.

  ПЕКЛО – це одна з основних фізіологічних функцій, нормальна величина якого дуже важлива для здорового стану людини. Тиск людини – норма за віком – природним чином змінюється протягом дня і залежно від різних екологічних явищ.

  Цілком нормально, що з віком показники піднімаються, потім приблизно близько 60 років у чоловіків і 70 років у жінки знову трохи знижуються. Незважаючи на це, значення постійно повинні знаходитися в здоровому діапазоні. На жаль, за нинішнього способу життя ці межі мало коли зберігаються.

  • 1 Що таке артеріальний тиск
  • 2) Яке артеріальний тиск вважається нормальним
  • 2.1 Артеріальний тиск – норма за віком
  • 2.2 Тиск у вагітних
 • 3 Як правильно виміряти артеріальний тиск
  • 3.1 Відхилення від норми ймовірні причини
  • 3.2 Симптоми підвищеного тиску
  • 4 Пульсовий тиск
  • Що таке артеріальний тиск

   Кров’яний тиск у людини – це сила, з якою кров «тисне» на судинні стінки, де вона тече. Воно створюється під дією серця як «кровоносної насоса» і пов’язано зі структурою і функціями кровообігу і по-різному в різних частинах кровотоку. Терміном «артеріальний тиск» позначається тиск у великих артеріях. ПЕКЛО у великих судинах схильне змінюватися в залежності від часу – найвищі значення реєструються в виштовхувальної фазі серцевого дії (систолічний), а найнижчі – у фазі наповнення серцевих шлуночків (діастолічний).

   Яке артеріальний тиск вважається нормальним

   На питання, який тиск вважається нормальним, немає точної відповіді – здорові показники індивідуальні для кожної людини. Тому були обчислені середні значення:

   • цифри 120/80 – свідчення того, що артеріальний тиск у нормі;
   • низьке – це значення нижче 100/65;
   • висока – вище 129/90.

   Норма артеріального тиску у дорослих – таблиця:

   Вік Систолічний Діастолічний Здорові дорослі (від 18 років і старше) 140 90 Діабетичний пацієнт 130 80 Людина з патологіями нирок 110 80

   Норма тиску у дітей:

   • дитячий вік – приблизно 80/45;
   • старші діти — приблизно 110/70.

   У підлітковому віці (до 18 років) мінімальне нормальний тиск у середньому становить 120/70; у хлопчиків систолічний тиск приблизно на 10 мм рт.ст. вище, ніж у дівчаток. Ідеальне ПЕКЛО у підлітка складає до 125/70.

   Іноді у підлітків реєструються значення більше 140/90 (при багаторазовому вимірі, принаймні, двічі); дані показники можуть говорити про наявність гіпертонії, яку слід моніторити і, при необхідності, лікувати. У підлітків до 18 років присутність гіпертонії підвищує ризик захворювань серця і судин (без профілактики) до 50-річного віку в 3-4 рази.

   Про зниженому тиску в підліткової популяції кажуть значення АТ: для дівчаток – менше 100/60, для хлопчиків – менш 100/70.

   Протягом доби відбуваються зміни тиску:

   • найнижчі показники зазвичай реєструються вранці, близько 3 годин ночі;
   • найвищі значення – близько 8:00-11:00, потім – близько 16:00-18:00.

   АТ може піднятися або знизитися в результаті впливу погоди, фізичної напруги, стресу, втоми, температури тіла і навколишнього середовища), якості сну, питного режиму і навіть різних позицій тіла. Тому при ортостатичній гіпотензії необхідно вимірювати значення різних положеннях.

   • дорослі 18 років і старше – від 140/90 – ці показники вимірюються кілька разів поспіль;
   • немовлята – понад 85/50;
   • старші діти – вище 120/80;
   • діабетичні пацієнти – вище 130/80;
   • люди з нирковими патологіями – вище 120/80.
   • дорослі чоловіки – нижче 100/60;
   • дорослі жінки – нижче 100/70.

   Артеріальний тиск – норма за віком

   Артеріальний тиск (норма за віком) певною мірою залежить від статі. Верхні (систолічний) і нижні (діастолічні) показники, наведені нижче, приблизні. Мінімальне і максимальне ПЕКЛО може змінюватись не тільки в різному віці, але і в залежності від часу і того, що людина робить. Важливий фактор – це спосіб життя, іноді для конкретної людини можуть бути нормою, здавалося б, високі або низькі показники.

   Таблиця ПЕКЛО за віком для жінок:

   Вік Систолічний Діастолічний 15-19 років 117 77 у 20 років – 24 роки 120 79 25-29 років 121 80 30 років – 34 роки 122 81 35-39 років 123 82 40 років – 44 роки 125 83 45-49 років 127 84 50-54 роки 129 85 55-59 років 131 86 60-64 роки 134 87

   Норма артеріального тиску за віком для чоловіків – таблиця

   Вік Мінімум Норма Максимум 15-19 років 105 117 120 20-24 роки 108 120 132 25-29 років 109 121 133 30-34 роки 110 122 134 35-39 років 111 123 135 40-44 роки 112 125 137 45-49 років 115 127 139 50-54 роки 116 129 142 55-59 років 118 131 144 60-64 роки 121 134 147

   Вік Мінімум Норма Максимум 15-19 років 73 77 81 20-24 роки 75 79 83 25-29 років 76 80 84 30-34 роки 77 81 85 35-39 років 78 82 86 40-44 роки 79 83 87 45-49 років 80 84 88 50-54 роки 81 85 89 55-59 років 82 86 90 60-64 роки 83 87 91

   Тиск у вагітних

   Яким має бути нормальний АТ у вагітних? Норма тиску – 135/85, в ідеалі, близько 120/80. Про легкої гіпертонії свідчать показники 140/90, причому нижня (діастолічний) більш важливе значення, ніж верхній (систолічний). Важка гіпертензія в цей час – тиск 160/110. Але чому у деяких вагітних жінок підвищується АТ, якщо раніше вони з такою проблемою не зустрічалися? Експерти вважають, що виною тому – плацента. Вона виділяє в кров речовина, здатна викликати звуження кровоносних судин. Вузькі кровоносні судини можуть не тільки утримувати воду в організмі, але, насамперед, підвищувати ПЕКЛО. Однак, часто буває складно визначити, яке нормальний тиск у вагітної жінки, зважаючи коливань показників. За основу беруться стандартні значення поряд з факторами, що впливають на них (вага тіла, спосіб життя…).

   Як правильно виміряти артеріальний тиск

   ПЕКЛО записується як 2 числа, розділені косою рисою. 1-е значення – систолічний, 2-е – діастолічний. Для того, щоб визначити відхилення або нормальні показники артеріального тиску, важливо правильно його вимірювати.

  • Використовуйте тільки точний і надійний тонометр
  • Без правильного пристрою надійних результатів ви не отримаєте. Тому, хороший тонометр – це основа.

  • Вимірюйте завжди в один і той же час
  • Сядьте і перестань думати про турботи, ви повинні бути в повному спокої. З процесу вимірювання зробіть невеликий ритуал, який проводите вранці і ввечері – завжди в один і той же час доби.

  • Надягніть манжету тонометра
  • Одягайте манжету безпосередньо на шкіру, завжди вибирайте її ширину згідно з окружністю руки – вузька або занадто широка манжета сильно впливає на результати вимірювання. Окружність руки мерьте на 3 см вище ліктя.

  • Розслабте руку і перевірте рукава
  • Тримайте руку, на яку надіта манжета, вільної, не рухайте нею. У той же час переконайтеся, що рукав не стискає руку. Не забувайте дихати. Затримка дихання спотворює отримані результати.

   — У звичайного тонометра руку покладіть на стіл.

   — У автоматичного тонометра (на зап’ясті) зап’ястя повинно знаходитися на рівні серця.

  • Зачекайте 3 хвилини і повторіть вимірювання
  • Залиште манжету і почекайте близько 3 хвилин. Потім знову проведіть вимірювання.

   Запишіть середнє значення двох вимірювань

   Запишіть значення, показуються шкалою: систоли (верхнє) та діастоли (нижнє) з кожного виміру. Їх середній показник і буде результатом.

   Вимірювання АТ можна проводити з допомогою інвазивних методів. Ці способи видають максимально точні результати, але пацієнт більш обтяжений необхідністю розміщення датчика безпосередньо в кровотік. Такий метод використовується, зокрема, для визначення тиску в легенях або при необхідності повторних вимірювань. У таких випадках неможливо застосовувати не інвазивні методи з-за деформації артеріальної пам’яті і пов’язаної з цим зміни тиску в артеріях.

   Відхилення від норми ймовірні причини

   Коливання АТ настільки ж небезпечні, як і високий тиск, деякі експерти вважають нестабільні відхилення від норми навіть гіршими. Судини зазнають значних змін і впливів, тому згустки крові легше відриваються від судинних стінок і викликають тромбоз, емболію або підвищений серцевий тиск, отже, підвищують ризик захворювань серця і судин. Людина, що страждає від коливань АТ, повинен регулярно відвідувати лікаря і виконувати всі його поради, приймати ліки і дотримуватися правильного способу життя.

   Найбільш часті причини коливань верхнього і нижнього тиску у вищу сторону включають:

   • вік (в залежності від віку підвищуються також і нормальні показники);
   • ожиріння;
   • куріння;
   • цукровий діабет;
   • гіперліпідемія (як правило, внаслідок поганого способу життя).

   Механізм розвитку коливань у вищу сторону:

   • збільшення ударного об’єму;
   • збільшення периферійного опору;
   • поєднання обох факторів.

   Причини збільшення ударного об’єму:

   • збільшення частоти серцевих скорочень (симпатична активність, реакція на вплив катехоламіну – наприклад, гіперфункція щитовидної залози);
   • збільшення кількості позаклітинної рідини (надмірне споживання рідини, захворювання нирок).

   Причини збільшення периферичного опору:

   • підвищена симпатична активність і судинна реактивність;
   • підвищена в’язкість крові;
   • високий імпульсний обсяг;
   • деякі авторегуляторные механізми.

   Причини коливань в нижню сторону, які застосовні також до розвитку гіпотонії:

   • шок;
   • зневоднення, крововтрата, діарея, опіки, недостатність надниркових залоз – фактори, що зменшують об’єм крові в судинній системі;
   • патологічні зміни і хвороби серця – інфаркт міокарда та запальні процеси;
   • неврологічні розлади – хвороба Паркінсона, запалення нервів;
   • коливання можуть виникати при підвищеному фізичному та психологічному навантаженні, стресі;
   • раптова зміна положення тіла з лежання до стояння;
   • низьке значення може викликати прийом деяких ліків – діуретиків, седативних засобів, антигіпертензивних препаратів.

   Симптоми підвищеного тиску

   Спочатку високий показник АТ може залишатися безсимптомним. При підвищенні звичайного (нормального) значення більше 140/90 найбільш часті симптоми представлені наступними:

   • головний біль – особливо в області чола і потилиці;
   • підвищене серцебиття;
   • прискорення серцебиття;
   • надмірне потовиділення;
   • офтальмологічні порушення (розлади зору);
   • шум у вухах;
   • втома;
   • безсоння;
   • носове крововилив;
   • запаморочення;
   • порушення свідомості;
   • набряки щиколоток;
   • погіршення дихання.

   Деякі із зазначених симптомів для людини не є підозрілими, т. к. часто означають вікові розлади. Тому, гіпертонія нерідко діагностується випадково.

   Злоякісна гіпертензія – це стан, при якому істотно підвищуються нижні і верхні границі – навіть до 250/130 або більше. Небезпечні значення можуть зберігатися, як кілька днів, годин, так і лише кілька хвилин; тиск з такими показниками підвищує ризик пошкодження судин в нирках, сітківці або головному мозку. Без лікування може призвести до смерті. У таких випадках, поряд зі стандартними дослідженнями (УЗД, вимірюванням тиску) потрібно робити МРТ – це дослідження допоможе визначитися з вибором відповідного методу лікування.

   Пульсовий тиск

   Пульсовий тиск (ПТ) – це різниця між верхнім і нижнім ПЕКЛО. Скільки складає його нормальне значення? Здоровий показник – близько 50. З виміряних значень може розрахуватися пульс (таблиця значень тиску за віком – див. вище). Висока ПД – більший ризик для пацієнта.

   Стан, при якому підвищений пульс (ПД) вважається предиктором захворюваності судин, серця та смертності. Параметри, встановлені 24-годинним амбулаторним контролем АТ порівняно з випадковими параметрами, більш тісно корелюють з органами-мішенями.

   Пульсовий тиск у чоловіків більш високе, ніж показники того ж тиску у жінок (53,4 ± 6,2 проти 45,5 ± 4,5, Р Категорія: Здоров’я

   Гипертония — это быстро развивающая патология сердечно-сосудистой системы. Какая норма артериального давления должна быть у взрослых и детей?

   Артериальное давление (АД) человека имеет свойство очень быстро меняться. Это связано с потребностями нашего организма и внешними факторами. Например, оно повышается, когда мы выполняем физические нагрузки, а когда спим, соответственно понижается.

   Интересно, что с возрастом нормальный уровень имеет более высокие показатели. Например, для новорожденных деток нормой считается АД с показателями 80/40 мм ртутного столба, для 25-летних — 120/80 мм рт.ст., а для пожилых людей — 140/90 мм рт.ст.

   Норма артериального давления у взрослых

   Норма давления у взрослого человека составляет 120 на 80 мм рт. ст. Показатель 120 – это верхнее систолическое артериальное давление, а 80 – нижнее диастолическое.

   По последним клиническим рекомендациям Российского медицинского общества целевым для всех категорий пациентов является уровень АД меньше 140/90 мм рт. ст.

   Повышенным давлением принято считать максимальное верхнее АД 140 мм рт.ст. и выше, а минимальное диастолическое АД 90 мм рт.ст. и выше.

   таблица нормы давления у людей, старше 18 лет

   Значение Верхнее АД (мм рт.ст) Нижнее АД (мм рт.ст)
   Оптимальный вариант 120 80
   Нормальное давление Меньше 130 Меньше 85
   Высокое От 130 до 139 От 85 до 89
   1 степень гипертонии От 140 до 159 От 90 до 99
   2 степень – умеренная От 160 до 179 От 100 до 109
   3 степень — тяжелая ≥ 180 ≥110

   Показатели артериального давления взрослого человека

   Важно отметить и тот факт, что с возрастом АД повышается, так организм уже не справляется с выбросом крови в венозную систему.

   Показатели АД по возрасту

   У людей старше 60 лет целевое верхнее артериальное давление должно быть между 130 и 140 мм рт. ст., а нижнее – ниже 80 мм рт. ст. Систолическое АД при лечении гипертоников не должно быть ниже 120 мм рт.ст., а диастолическое 70-ти мм рт. ст

   Норма давления по возрастам – таблица

   Возраст (лет) Мужчины средне АД мм рт.ст. Женщины среднее АД мм рт.ст.
   16-19 123 на 76 116 на 72
   20-29 126 на 79 120 на 75
   30 – 40 129 на 81 127 на 80
   41 – 50 135 на 83 137 на 84
   51 – 60 142 на 85 144 на 85
   Старше 60 142 на 80 159 на 85

   Нормальное АД для разных возрастов

   Нельзя не забывать и тот факт, что при физической нагрузке нужно следить за пульсом.

   Норма пульса человека, при выполнении физических нагрузок

   Возраст ЧСС в 1 минуту
   20-29 115-145
   30-39 110-140
   40-49 105-130
   50-59 100-124
   60-69 95-115
   > 70 50% от (220 — возраст)

   Если врач, наблюдая за пациентом в течение нескольких дней постоянно фиксирует высокие цифры АД, то таким людям ставят диагноз гипертония. Тяжесть заболевания и степень течения определяется из показателей нижнего АД.

   Диагноз должен поставить врач-кардиолог!

   Норма давления у детей и подростков

   Детский возраст До года Один год 3 года 5 лет 6-9 лет 12 лет 15 лет 17 лет
   Девочки АД мм.рт.ст 69/40 90/50 100/60 100/60 100/60 110/70 110/70 110/70
   Мальчики АД мм.рт.ст 96/50 112/74 112/74 116/76 122/78 126/82 136/86 130/90

   А как узнать какое АД должно быть у маленьких детей? Норма давления у детей существенно отличается от взрослых. Как правило, она зависит от пола, веса и роста ребенка.

   Среднее АД у ребенка рассчитывается по специальной формуле:

   1. Верхнее систолическое АД: количество годиков × 2 +80 (возраст умножаем на два и прибавляем восемьдесят);
   2. Нижнее диастолическое АД: количество годиков +60 (возраст плюс шестьдесят).

   Фиксировать давление у детей нужно в спокойной обстановке. Лучше выполнить измерение не менее трех раз, чтобы выбрать средние показатели. Это связано с тем, что ребенок может испугаться процедуры или врача.

   Если родители часто фиксируют высокие цифры тонометра при измерении АД у ребенка, то необходимо обратиться за помощью к детскому кардиологу или педиатру.

   Все чаще врачи стали диагностировать повышенное АД у новорожденных. Это является причиной различных заболеваний сосудов и сердца.

   Как точно рассчитать свою норму

   Формулу расчета оптимального артериального давления предложил военный врач, терапевт З.М.Волынский. Исходя из которой нужно:

   • Систолическое (верхнее) АД равно 102 + 0,6 x возраст
   • Диастолическое (нижнее) АД равно 63 + 0,4 x возраст

   Рассчитанные по этой формуле показатели считаются идеальными. В течение дня они могут меняться! Верхний уровень — до 33 мм рт.ст., а нижний — до 10 мм рт.ст. Во время сна фиксируются самые низкие показатели, а самые высокие — в дневное время.

   Как правильно измерять АД


   Проверять значения своего АД нужно в разное время суток. Лучше всего это делать утром, в обед и вечером. Измерять давление нужно специальным прибором, который называется тонометр.

   Замерять значения нужно на обеих руках по очереди. С обязательным повтором через 20 минут. Причем нужно строго следить, чтобы манжетка на руке была на уровне сердца.

   У пожилых людей АД нужно измерять в положении сидя и стоя.

   При выполнении процедуры необходимо, чтобы человек был расслабленным. Для этого перед измерением можно полежать вертикально 5-10 минут.

   Нельзя заниматься спортом, пить алкоголь, крепкий чай и кофе, курить — за 2 часа до диагностики.

   Контроль АД

   Почему нужно следить за своим давлением? В артерии кровь выбрасывается из желудочков под значительным давлением. Это приводит к тому, что артериальные стенки растягиваются до определенного размера каждую систолу. Во время систолы желудочков АД достигает максимальных цифр, а во время диастолы минимальных.

   Самое высокое АД в аорте, и по мере удаления от нее, давление в артериях снижается. Самое низкое АД в венах! Оно зависит от объемов крови, поступающей в артерии в результате работы сердца и диаметра просвета сосудов.

   Повышенное АД разрушает сосуды и повреждает артерии. Находясь в таком состоянии длительное время, человеку угрожает: кровоизлияние в мозг; сбой в работе почек и сердца.

   Если человек еще к тому же и курит, то даже умеренно повышенные значения АД могут привести к развитию атеросклероза и ишемической болезни сердца.

   Почему повышается давление? Чаще всего это связано с образом жизни. Многие профессии заставляют человека длительный промежуток времени находиться в одном положении, а для правильного кровообращения необходимо двигаться. И наоборот, люди, которые работают на тяжелых и физических работах часто перегружают организм, который не справляется с движением кровотока в сосудистой системе.

   Другой важной причиной может являться стрессы и эмоциональные расстройства. Человек, который целиком поглощен работой сам того не замечает, что у него повышенное давление. Это связано с тем, что мозг постоянно загружен делами, а организм мало отдыхает и расслабляется.

   Причиной гипертонии часто бывают вредные привычки. Например, алкоголь и курение. Это не удивительно, так как спирт и табак разрушают стенки вен и сосудов, по которым течет кровь.

   Плохое питание всегда приводит к гипертоническому состоянию. Особенно соленые, острые и жареные блюда.

   Гипертонику врач запрещает солить любое блюдо, потому что соль очень быстро повышает АД, сбить которое порой очень трудно. Нельзя не сказать про ожирение. Лишние килограммы тела – это сильная нагрузка на сосуды, которые постепенно деформируются.

   Если не контролировать свое АД

   Стабильное артериальное давление — один из важных показателей работы человеческого организма. Именно поэтому необходимо следить за его уровнем, ведь повышенные значения могут стать причиной развития серьезных патологий.

   Под ударом находятся такие жизненно важные органы, как сердце и почки.

   Симптомы, которые сопровождают гипертонические кризы, ужасные. Это сильные головные боли, шум в ушах, тошнота и рвота, носовые кровотечения, всевозможные нарушения зрения.

   Показатели верхнего и нижнего давления

   Норма систолического и диастолического артериального давления должна складываться, учитывая возраст.

   Речь идет о гипертензии, если его показатели длительное время выше уровня 140/90 мм рт.столба. У взрослого человека нормой принято считать уровень 120/80 мм рт.ст.

   В течение суток АД меняется. В состоянии покоя оно слегка понижено, а повышается при физических нагрузках и волнениях. Однако, у здорового человека оно находится в пределах нормы.

   Систолическим АД называют силу давления крови на стенки артерий в момент сокращения сердца или систолы. Во время диастолы происходит расслабление сердечной мышцы, а сердечные сосуды наполняются кровью. Сила давления в этот момент называется диастолическим или нижним.

   Повышенный уровень диастолического АД смертельно опасен.

   Нормой диастолического давления для разных возрастных категорий считаются следующие показатели:

   Возраст и пол Норма диастолического давления, мм рт.ст.
   от 3 до 7 лет (мальчики и девочки) 70
   от 7 до 12 лет (мальчики и девочки) 74
   от 12 до 16 лет (мальчики и девочки) 76
   от 16 до 19 лет (юноши и девушки) 78
   от 20 до 29 лет (мужчины и женщины) 80
   от 30 до 49 лет (мужчины и женщины) 85
   от 50 до 59 лет (мужчины) 90
   от 50 до 59 лет (женщины) 85

   Артериальная гипертензия развивается при сужении артерий. Сначала уровень АД повышается периодически, со временем — постоянно.

   Что делать, если давление выше нормы

   Самое главное — изменить образ жизни. Врачи рекомендуют:

   1. пересмотреть свой ежедневный рацион;
   2. отказаться от вредных привычек;
   3. заниматься гимнастикой, улучшающей кровообращение.

   Постоянное повышение АД — повод обратиться к кардиологу или терапевту. Уже при первичном обращении врач назначит лечение, исходя из данных, полученных при осмотре.

   Гипертоникам рекомендуют иметь дома тонометр, чтобы постоянно следить за уровнем АД и регулярно проводить мониторинг своего состояния. Норма давления и пульса — это залог здоровой и длительной жизни!

   ИМЕЮТСЯ ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ
   НЕОБХОДИМА КОНСУЛЬТАЦИЯ ЛЕЧАЩЕГО ВРАЧА

   Автор статьи Иванова Светлана Анатольевна, врач-терапевт

   Categories: Давление

   Добавить комментарий

   Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

   Adblock detector